Ilúzia

Každý z nás, si vytvára vlastnú ilúziu o veciach, ktoré sú nám známe. O prostredí, kde žijeme, o ľuďoch, ktorých poznáme/spoznávame, …

Môže sa stať, že hlavne pri ľuďoch, ktorých poznáme už dlho, sa stretneme s reakciou na situáciu pri ktorej, sme ho ešte nevideli. Každý má svoju temnú stránku. Niektorí o nej vedia, niektorí netušia, čo v sebe nosia. Stres, je veľmi silný podnet na to, aby aj silného človeka, zmenil na niekoho, koho nespoznáš aj keď si sním vyrastal. Nevedieť sa ovládať, keď si v napätej situácii, je ako odomknúť tú tajnú skrinku, kde ukrývaš démona. Je možné, že by prekvapil aj teba. Každá situácia má východisko. Zachovaj si pokoj v mysli.

Nikto nepodlieha panike, kým ide všetko podľa plánu. Hneď, ako sa náš plán začne rútiť, ako domček z karát, vytratí sa aj naša ilúzia o ideálnom priebehu. Pri slabšej motivácii, aj strata chuti uspieť, prípadne sa úplne vzdá tej veci. Ľudia nechcú počuť pravdu, pretože by to mohlo zničiť ich ilúzie. Preto pamätaj, pod tlakom vzniká diamant. Aj človek, musí byť pod určitým tlakom, aby podal výkon, hodný výsledku. Treba ale podotknúť, že sa netreba stresovať viac, ako si to situácia vyžaduje. To, za čo sme ochotní bojovať, aj dostaneme. Možno nie hneď, ale až keď obetujeme všetko, čo musíme, aby sme to dostali. Predstav si to, ako inštaláciu programu. To okienko, na ktoré tak pozeráš a hypnotizuješ ho, aby sa naplnilo čo najskôr. Presne to okienko, je dôležité naplniť pokusmi, pádmi, malými krokmi vpred až kým nepríde úspech. Vesmír, ti nič nedá zadarmo. Musíš to chcieť, žiť tým robiť všetko pre to. Málo vecí sa podarí na prvý krát, preto je dôležité nevzdávať sa. Ak na tú vec nevieš prestať myslieť, určite je pre teba dôležitá. Neprestávaj! Veď si už prešiel takú dlhú cestu a teraz by si to zahodil? Nikdy nevieš, kto sa pozerá. Akým vzorom by si bol pre človeka, ktorý v tebe vidí vodcu?

SI SILNÝ, PRETOŽE SI BOL RAZ SLABÝ. NEBOJÍŠ SA, PRETOŽE SI SA RAZ BÁL. SI MÚDRY, PRETOŽE RAZ SI BOL HLÚPY.

Všetko, čím sme si prešli, definuje to, akí sme. Dobré či zlé skúsenosti, všetko nás posúva ďalej. Nevytváraj si ilúzie. Pracuj s faktami, počítaj so všetkými premennými. Iba vtedy sa môžeš vyhnúť sklamaniam. Nikto sa nenarodil úspešný, skôr sa len odmietol stotožniť s tým, že ostane priemerný.

Mal si dokonalý plán, no zrútil sa? Nezastav sa! Začala sa búrka. Možno budeš počuť diabla, ako ti šepká, že nedokážeš ustáť túto búrku. Odpovedz, JA SOM BÚRKA! Nepodľahni panike. Ak sa zmenil plán, tak sa nechaj naviesť na riešenie. Improvizuj – Prispôsob sa – Prekonaj to!!!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s