Dokonalosť

“Zlyhanie, je šanca začať znova, no inteligentnejšie.” Henry Ford

Predstav si svoj ciel, ako budovu. Na začiatku, musíš urobiť základy. Až potom, môžeš začať stavať. Will Smith, okrem toho, že je super herec, má aj dobré myšlienky. V jednom rozhovore povedal, úspech je ako stavať stenu. Nepovieš si ale, že idem postavať najlepšiu stenu na svete. Snažíš sa, každú jednu tehlu položiť čo najlepšie, ako sa dá. Z toho, následne vznikne niečo neuveriteľné.

Prečo som začal práve týmto citátom? Okrem toho, že Ford má jedno z najlepších mien v automobilovom priemysle, jednoducho vystihuje podstatu úspechu. Pokiaľ niekde počas cesty zlyháš, vrátiš sa k bodu, kde sa to zrútilo. To je presne tá šanca, ktorú si dostal na opravu chýb. Nikto nie je bez chyby. Rodíme sa, aby sme robili chyby. Tak to je jednoducho dané a nikto to nezmení. Určite nie si ani ty, ale taktiež bezchybnosť nie je ukazovateľom úspechu. Úspech sa meria v tom, koľko si bol ochotný obetovať pre danú vec. No musím podotknúť, že úspech samotný, nie je to dôležité, na čom naozaj zaleží. Je to presne tá cesta, ktorú prejdeme, ľudia, ktorých spoznáme, veci, ktoré zažijeme. Na tom naozaj záleží. Načo je ti úspech, keď sa nebudeš mať s kým podeliť o svoju radosť?

Tento týždeň, som videl beznádej. Beznádej, ktorú si ten človek spôsobil úplne sám. Išlo o to, že si sám nahovoril, že nezvládne dôležitý test. Vraj, sa nedokáže naučiť to, čo sa mal. V tej chvíli som sa spýtal. Prečo si tu? Prešiel si takú cestu, aby si sa tu teraz podceňoval? Zamyslel sa, no zjavne nepochopil, čo som sa mu snažil povedať. Neskôr v ten deň, som ho započul povedať, že odkedy je na výcviku, tak už minul ďalšie dáta, čo si zaplatil. Vtedy mi doplo, keby tak veľmi chcel, tak venuje ten čas učeniu. Miesto hrania sa na mobile alebo sedenia na pive. To je presne vec určenia si priorít. Beriem, nie každý, si dokáže siahnuť na dno síl, no on očividne nesiahol ani na hladinu. Je rozdiel, ak ide o tvoj vlastný cieľ alebo ide o cieľ, ktorý chce dosiahnuť viac ľudí, tak ako tomu je v našom prípade. Vtedy musíš makať ešte tvrdšie, ukázať, že práve ty si hodný dosiahnuť cieľ. Druhá a celkom podstatná vec je, že neviem z akého prostredia pochádza. Nemôžeme to vedieť nikdy, aj keby sme poznali osobu celý život. Preto, nikdy nepodceňuj bolesť človeka, pretože pri všetkej úprimnosti, každý zápasí. Niektorí ľudia sú proste len lepší v zakrývaní ako druhí.

Nič ani nikto nie je dokonalý. No môžeme sa o to aspoň pokúsiť. Nebojme sa padnúť. Treba si ísť tvrdo za tým. Pamätaj, strach nie je reálny, je len výplod mysle. Nepochop ma zle, nebezpečenstvo existuje. Strach je voľba. Strach nás drží na uzde. Prečo sa bojíme všetci niečoho iného? Len a len preto, lebo je to všetko len z našej hlavy. Aj tá na pohľad najdokonalejšia vec, má svoje chyby. Ide len o to aby sme o nich vedeli a snažili sa ich odstraňovať. Začni hneď, pretože to známe “začnem od zajtra”, “začnem od pondelka”, sa zmení na nikdy! Poď na to!

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s