Čo ak?

Čo by si šiel spraviť, keby si vedel že sa to podarí?Táto otázka, možno niekoho privedie do šialenstva. Veď je to tak jednoduché, stačí urobiť prvý krok. Aj cesta dlhá 1000km, začína prvým krokom. Nie je sa čoho báť. Ak na to nevieš prestať myslieť, tak choď za tým.

Ok, nebudem sa hrať na najsilnejšieho človeka na zemi, no všetko je o presvedčení. Ako moc to chceš. Obdobia sa v živote striedajú, raz sme hore, raz dole. Občas, aj ja mám dosť. Najradšej by som všetko vzdal, nechodil cvičiť, odišiel z roboty,… Vtedy si väčšinou poviem, prišiel si až sem, teraz to predsa nevzdáš? Pozri sa do zadu. Čo vidíš? Kus roboty od kedy si začal, nie je teda dôvod skončiť. Neviem ako počúvaš, keď starší ľudia hovoria o tom, ako ľutujú, že niečo neurobili. Nikdy nespomenuli to, ako ľutujú niečo, čo urobili. Preto, sa nevzdaj svojho sna, aj keď sa ti druhý smeje.

Ľudská myseľ je mocná, no môže mať deštruktívne pokusy.  Môže byť tvoj najlepší “priateľ”, alebo najväčší nepriateľ. Môžeš byť aj ty úspešný, len sa nemôžeš vzdať.

“Poznáme cenu všetkého, no hodnotu ničoho.” Revolta

Pravda je, že ak sa dnes opýtaš niekoho, koľko stojí taký telefón alebo tamto auto, s najväčšou pravdepodobnosťou to bude vedieť. Kedy sme stratili hodnoty? Urči si ich skôr, ako narazíš. Potom, už bude neskoro. Viem o čom hovorím. Popravde, môj pád má pre mňa obrovský prínos. Nebolo tomu tak zo začiatku. Keď sa tak spätne zamýšľam, robil som to čo väčšina ľudí na svete (nezovšeobecňujem). Obviňoval som koho a čo sa dalo, z môjho zranenia, no nakoniec som zistil, že klamem len samého seba. Narážam na seba, na to, že celý čas som bol len ja zodpovedný za udalosti. Treba si uvedomiť jednu vec. Za všetky činy, si zodpovedný len a len ty. Ak vzniknú následky, musíš ich prijať. Prijal som následky svojho konania, stanovil hodnoty a udržiavam ich na vysokej úrovni. Pre niekoho môžu byť správne hodnoty napríklad – rodina, práca, škola,… Je to v podstate jedno, čo je ale dôležité, musíš sa ich držať. Starať so o ne, aby nestratili svoju hodnotu.

Makaj na sebe, “čo ak” ešte nikomu nepomohlo nebudeš výnimka.

 

 

 

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s