Nezastaviteľný

„Život bez skúšok nestojí za žitie.“ Sokrates

Život nás bude neustále skúšať. Niekedy zažijeme malé pády, niekedy zas veľké. Všetky nás niečo naučia a majú svoje miesto v živote.
Na začiatku, bol skoro pätnásť ročný Baco. Spolužiak ho oslovil, či nezačne cvičiť s ním. Pravdaže chytilo ho to. Prvá skúška, výsmech od spolužiakov. Tučný Baco začal cvičiť haha. Nie moc ťažká skúška pre Baca, no treba povedať, že niekoho by možno odradilo aj to. Ako šiel čas, Baco stále cvičil a pomaličky posúval level. Pamätám si, ako som čítal časopisy o cvičení. Pozeral som na idoly na obálkach. Pár z nich, mi utkvelo v pamäti. Greg Plitt, Arnold Schwarzenegger, Sylvester Stallone, Dwayne the Rock Johnson a niekoľko ďalších. Obdivoval som príbehy ich životov. Pričom som počúval doma, “to, že sme tučný, to máme v rodine”. Chvíľku som tomu veril. Veď, kto by neveril rodičom. Neskôr, v druhom ročníku na strednej. Prišla zmena. Bolo jedno aké je počasie, tri krát do týždňa som behal. Pohli sa ľady, začal som chudnúť. Asi som porazil genetický kód. Inak si to neviem vysvetliť, kedže tučnotu máme v rodine. Zrazu všetky tie motivačné reči, dávali zmysel. V rámci strednej školy, som začal pretláčať. Tam som stretol bratov Dužekovcov. Vždy som obdivoval ich bratský vzťah. Makali spolu, mali veľa spoločných zážitkov. Mal som veľké šťastie, začali sme spolu chodiť na tréningy. Toto obdobie, bolo pre mňa jedno z najlepších. Dodávali mi motiváciu, ktorú som potreboval pri tréningu. V štvrtom ročníku prišiel zlom. Začal som sa venovať Crossfitu. Pomaly som sa zlepšoval. Mal som dobrý silový základ, takže stačilo dohnať aj kondíciu. Vďaka crossfitu, som spoznal ľudí, na ktorých mi záleží. Crossfit ma dostal do formy, s ktorou som ľahko urobil skúšky, do ozbrojených síl. Dva roky na to, sme s partiou otvorili telocvičňu.
Vidím vašu reakciu. “Aké pády, veď sa mu stále darilo. Čo to píše za bludy, darí sa mu.” Tento príbeh ešte nekončí.
Pár mesiacov pred myšlienkou otvoriť telocvičňu, som začal hrať rugby. Hra pre chuligánov, hraná gentlemanmi. Darilo sa mi aj v tomto športe. Pravda je, že kolektívne športy mi nikdy nešli. Tým, že som sa snažil vyniknúť a na Slovensku, tento šport nie je rozšírený, dostal som šancu na národný tím. Bol som v širšom výbere do reprezentácie. Pravdaže, borci čo majú túto hru v malíčku ma, ako ešte začiatočníka vytlačili. Vedel som, že chlapi sú lepší ako ja, tak som im to prial. 14.5.2016 zápas, ktorý zmenil všetko. Druhý polčas, dostávam šišku, rozbieham sa sťa tank. Hráč anglického tímu, ma chytil v momente, keď som nestál ani jednou nohou na zemi. V okamihu, letia dve telá k zemi. Dvesto kíl živej váhy a rýchlosť.  Vyplo ma na pár sekúnd. Keď som bol späť, vedel som, že niečo nie je v poriadku. Nahmatal som si ľavú kľúčnu kosť. Mal som zrazu dve. Po RTG bol verdikt jednoznačný. Operácia je nutná. Prvé dni v nemocnici, boli najťažšie. Preklínal som asi všetko a každého, len nie seba. V tej dobe, som premýšľal hlavne, ako a či sa vrátim do práce. Ako išli dni, mal som veľmi veľa času rozmýšľať. Môj známy, Radovan mi úplne zmenil myslenie. Naviedol ma na správne zmýšľanie. Pochopil som, že všetko je v mysli. V tom, ako sa nastavíš. Dnes, keď toto píšem, som nestratil prácu ba dokonca, mám ešte väčšiu motiváciu.
Motiváciu dokázať každému, že nikdy nespadneš tak hlboko, aby ťa ten pád zastavil. Nevzdávaj to, ak uveríš, že si nezastaviteľný, tak aj budeš. Pozitívne mysli, pomáhaj druhým, nemysli na budúcnosť, či minulosť, prichádzaš o prítomnosť. Keď presvedčíš samého seba, ostatný ťa budú rešpektovať a možno aj nasledovať.
Memento mori/Pamätaj na smrť. Tento výrok, má veľmi blízko k dnešnej téme. O všetko môžeme prísť v jednej sekunde, nevieme kedy príde náš koniec. Žite v prítomnosti, tešte sa z toho čo máte. Nikomu nezáviďte, to isté môžete mať aj vy. Stačí zdvihnúť zadok od televízora, neustále sa zlepšovať a makať na svojich cieľoch.
P.S. Som rád za nespočetné správy, ako sa tešíte na ďalšie články. Nezabúdajte zdielať, pozývať ľudí, do skupiny na FB.
Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s