Komunita

Podobnou témou som sa už zaoberal. Pomáhať druhým sa dá aj vytvorením komunity. Na druhej strane, je to obojstranná pomoc.

kom2

Moja cesta je jasná. V trénovaní som sa našiel. Je to super vidieť, ako sa človek posúva. Vďaka tomu, že mu ukážem správny smer. Faktom je, že sa posúvame navzájom. Je to ako výmenný obchod. Musím ale podotknúť že, máme rôzne problémy. Rôzne zdravotné obmedzenia. S tým všetkým treba rátať a prispôsobovať tak tréning. V podstate na každého treba iný tréningový plán. Preto masovo vytvárané a následne predávané tréningy nie sú riešením.

12494978_1206253029389405_832648990327844023_n

Nedávno sme rozoberali tému KOMUNITA. Prečo sa tak málo ľudí, snaží rozvíjať aj druhých? Chceme byť najlepší zo všetkých. Ale sami. Vo všetkom sa sebecky snažíme vynikať. Nie neprotirečím si. Áno všetci sme výnimoční. Všetci môžeme vynikať, no nie všetci napríklad v atletike. Aj ten najviac zatracovaný a negramotný človek, má určite dar. Nemusí to byť fyzika, no na druhej strane prečo nie? Týmto všetkým chcem povedať, že ak si v niečom dobrý, tak sa podel o svoje skúsenosti. Tak, ako sa tréner snaží odovzdať svoje skúsenosti. Dobrým príkladom je aj rodina. Rodičia pomáhajú deťom a vedú ich týmto svetom. Niekde na konci tej cesty, sú deti pripravené sa starať samé o seba.

Z vlastnej skúsenosti viem, že je super byť súčasťou komunity. Máte jeden cieľ. Podporujete sa navzájom. Zdieľate ťažkú cestu, no aj tak sa vám ide spolu lepšie. Každý sme v komunite. Aj práca je druh komunity. Pokiaľ nespolupracujete, nedosiahnete to čo máte. Od najvyššieho šéfa, po vykladača kamiónu musí fungovať spolupráca. Všetko spolu hrá. Musí byť harmónia vo všetkom. Pravdaže ľudia sú ukotvení na peniaze. Preto vzniká nekľud na pracovisku a harmónia je fuč.

kom1

Pamätaj si, ak budeš rozvíjať iných, nevedomky posunieš aj sám seba. Sám dokážem málo, spolu dokážeme veľa. Spojme sa pre dobrú vec. Máš predsa dve ruky. Jednou pomôž sebe a druhou iným. Nebuďme sebeckí!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s