Spýtaj sa seba I.

Spýtaj sa seba I.

Ako nasvedčuje názov je tu prvý článok, ktorý bude mať aj pokračovanie. Napíšem niekoľko otázok na, ktoré si musíš odpovedať sám/a. Najlepšie ak by boli odpovede úprimné a možno budú tvoje odpovede deštruktívne. Niektoré z nich dokážu vážne zasiahnuť tvoju myseľ a nasadiť chrobáka do hlavy. Ku každej napíšem aj odpoveď podľa seba. Tiež, čo najúprimnejšie.

1. „Máš sen, ktorý nasleduješ?“ Áno mám. Mojím snom je motivovať ľudí okolo seba, aby sa nevzdávali. Každý má právo byť šťastný a splnenie si sna tomu napomáha. Pozitívne ohlasy mi pomáhajú a motivujú ma pracovať na sebe ďalej. Písanie článkov mi dáva voľnosť, ktorú využívam na sebavyjadrenie. Vnímam to ako pravú podstatu demokracie a slobody názoru.

2. „Si hrdý na to, čo robíš a tiež na to, čo si už doposiaľ urobil?“ Jednoznačne, mám prácu, ktorá ma napĺňa a som hrdý na to, že som súčasťou OS SR. Taktiež pomáham ľuďom dosiahnuť ich ciele, ako tréner. Oboje sú aj mojími hobby. Taktiež ma doslova nútia byť stále lepším. Nezaspať na mieste, pretože konkurencia je veľká.

Spýtaj sa seba2

3. „Je väčšia tvoja túžba vyniknúť alebo tvoj strach z poníženia.“ V civilizovaných krajinách sme často viazaný určitou etiketou a etikou. Avšak máme sa čo učiť od domorodých kmeňov, ktoré nie sú „civilizované“. Vrátim sa späť. Pravdaže túžba vyniknúť je silnejšia inak by som nesedel za počítačom. Jedna z najdôležitejších úloh, ktorá čaká každého z nás, je prestať pozerať na to, čo by robili iný, ale začal robiť to, čo chceme. Odpútať sa od mienky okolia. Osobne ma zaujíma len názor ľudí ktorých mám rád. Dokonca aj ten si len vypočujem a prehodnotím, ale nikde nie je napísané, že sa ním musím riadiť. Väzenie – článok o odpútaní sa od mienky okolia.

4. „Si takým priateľom, akého by si chcel mať.“ Otec často vravieval, že kamarátov môžeš mať veľa, ale priateľov len zopár. Ešte by som to pozmenil podľa seba. Známych môžeš mať nespočetne veľa, kamarátov by si mohol vedieť spočítať, ale počet ozajstných priateľov si drž na prstoch rúk. Myslím, že som priateľom, akého by som chcel mať po svojom boku. Hovorí sa, že časom zistíš, že ľudia nie sú ochotný urobiť pre teba to, čo ty pre nich. Ak je to známy alebo kamarát ok, ak priateľ prehodnoť kritéria a hodnoty, ktoré by mal spĺňať tvoj priateľ.

5. „Čo je horšie, neuspieť alebo nikdy sa nepokúsiť.“ Kto sleduje túto stránku vie, že odpoveďou bude nepokúsiť sa. Uvedomenie si faktu, že každá akcia vo vesmíre vytvorí reakciu. V tomto prípade musíš zo seba vydať energiu, ktorá sa ti vráti vo forme neúspechu, no pri veľkom výdaji energie, ťa určite čaká úspech. Pri cvičení Crossfitu som zistil jednu vec, ktorá dramaticky zmenila moje zmýšľanie. Veľa krát som si myslel, že idem naplno. Pravdaže to nebola pravda. Pretože pokiaľ človeku nejde o život nikdy jeho telo nevydá všetku svoju energiu. Kapitolou samou o sebe bolo súťaženie v Crossfite. Nikdy, ale vôbec nikdy som nedal toľko úsilia zo seba, ako na súťaži. Trénoval som tvrdo, no nikdy nie dosť tvrdo. Až na súťaži som sa dokázal dostať aspoň ku dnu síl, nie však na dno. Telo je tak dokonalý stroj, že ak udržíme svoje myseľ aj v ťažkých chvíľach, tak nás podrží aj telo. Je to vidieť na prípadoch, keď sa niekto zranil v prírode a pomoc nebola na blízku. Musel sa teda udržiavať do chvíle, kým neprišla pomoc. Veľa krát sa stane, že keď už myseľ vie, že prišla záchrana proste človek omdlie únavou. Pravdaže cítil ju celý čas, ale vôľa žiť bola silnejšia, ako iné životné potreby. Čo je teda horšie?

6. „Vzdal si sa už niekedy úžasnej myšlienky iba preto, lebo si ostatní mysleli, že je to hlúposť?Takúto chybu spravil snáď, každý z nás. Často krát dávame na názory ľudí, ktorý pre nás niečo znamenajú. Nie vždy je to tá správna voľba, no konečné rozhodnutie máš vždy ty!

Toto je na dnes prvých šesť otázok. Kým spracujem ďalších šesť môžeš hádať, ktoré som si vybral z celkového počtu 46 na tejto stránke. -> https://motivation-man.sk/46-otazok-ktore-zmenia-vas-zivot/ <-

 

Reklamy

One thought on “Spýtaj sa seba I.

  1. Spätné upozornenie: Spýtaj sa seba II. | Welcome, enter my Head

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s