Spýtaj sa seba II.

Nezabudnite dnes zapáliť sviečky za všetky obete, ktoré si vyžiadala vojna. Rímsky Mars alebo grécky Ares, by pravdepodobne boli radi, keby videli nespočetné množstvo mŕtvych. V severskej mytológii sa smrti v boji pripisuje veľká pocta. Zabití v boji vraj odchádzajú do Valhally a cvičia sa v boji na Ragnarok (Koniec sveta a posledná bitka mocností dobra a zla). Čo je však dôležitejšie je, že vojna mohla zobrať niekoho z tvojej rodiny. Preto je dôležité si spomenúť aj na tento deň. Aj keď to nie je štátny sviatok. 11. November deň padlých vo vojne. Pozri článok -> Spomenul si si?

Dobre a teraz sa rovno vrhneme na šesticu posledných otázok. Vybral som len tie, ktoré ma zaujali. Ostatné nájdeš v prvom článku -> Spýtaj sa seba I.

Spytaj sa seba 1

7. „ Ak by mal byť zajtra koniec sveta, čo by si robil dnes?“ Určite by som chcel stráviť zostatok času s ľuďmi, ktorých mám rád.

8. „Snažíš sa niečo vo svojom živote zmeniť alebo nechávaš život nech mení teba?“ Dlho to tak veru bolo. Nechával som všetko plynúť a sťažoval sa, že niečo nejde tak, ako chcem. To sa ani nikdy nestane. Tak vesmír nefunguje. Dokonca aj kresťania majú v biblii napísané: „pomôž si sám, aj boh ti pomôže“. Niečo na tom musí byť pravda. Nestačí sa modliť pre lepší život. Obetuj každú minútu. Je to predsa tvoj život a ak niečo chceš snaž sa alebo sa aspoň nesťažuj, že niečo nejde tak, ako by si chcel.

9. Kedy si sa naposledy dobre porozprával so svojimi rodičmi?V mojich podmienkach to je teraz ťažšie, no spájame sa pravidelne. Keď som tak rozmýšľal, tak tento rok budú prvé Vianoce, ktoré nebudem doma. Nie neplačem do vankúša ani sa nesťažujem. Pointa je, že by som prial všetkým také skvelé rodinné zázemie, aké máme doma. Áno aj my sa občas nezhodneme doma, ale to neznamená, že nie sme úžasná rodina. Ak mám povedať pravdu, tak naozaj čím som starší sa viem lepšie porozprávať s rodičmi. Hlavne som rád, že sú obaja relatívne zdravý a dúfam, že mi raz budú oporou pri výchove malých „sparťanov“ (detí). Už to nie je tak, ako keď sme boli malí a verili sme, že naši rodičia sú nesmrteľní. Preto, ak ti volá mama alebo otec vždy to zdvihni. Chcú ťa počuť a vedieť, že si v poriadku.

10. „Existuje miesto, kde by si chcel prežiť zbytok svojho života? A máš plán, ako sa tam dostať?“ Jasné!!! Videl si film „Shooter?“ Tak presne ako Bob Lee Swagger. Žiť na chate v horách. Mať tam kľud, ženu a zlatého retrievra. Plán nemám, ale ak ma raz prestane baviť „civilizovaná“ spoločnosť, tak na niečo prídem. Veď to mám predsa vo svojich rukách.

Spytaj sa seba 2

11. „Ak to nespravíš teraz, tak kedy? Nepoužívaš slovo „zajtra“ pričasto?“ Sú veci, ktoré musíme spraviť hneď, inak už nedostaneme príležitosť. Začni si plniť sny čo najskôr. Nevieme dokedy sme tu, tak to musíme využiť naplno. Užívaj si život, priateľov, rodinu, lásku a všetky krásy, ktoré prináša život. Nehovorím, že musíš hýriť celé noci, ale neseď ani doma pred televízorom. Ži!

12. „Kedy si si naposledy uvedomil zvuk vlastného dýchania?“ Vo mne vyvoláva táto otázka tieto pocity… Neponáhľame sa náhodou až veľmi? Deň míňa deň a veď predsa teraz boli Vianoce a idú znova. Čo sa tak nachvíľu zastaviť a uvedomiť si kam smeruje tvoj život? Každý jeden z nás, by mal občas zastaviť a prehodnotiť svoju cestu. Mňa veľmi ťahajú extrémy. Jeden z nich je temná izba. Myslím, že to majú niekde pri Leviciach. Zaplatíš si pobyt v izbe, v úplnej tme a raz za deň ti prinesú jedlo na celý deň. Nemal by si mať pri sebe mobil, hodinky ani notebook. Ide o to nevnímať nič iné, len svoje myslienky a nápady. Odporúčaná dĺžka pobytu je týždeň až dva. Mnohý nevydržia sami ani dva dni. Prečo je to tak? Bojíme sa spoločnosti vlastného ja? Je naozaj také temné? Veľmi rád sa na to dám a vyskúšam to. Týždeň sám so sebou by som mal zvládnuť. Možno si zoberiem nahrávač, aby som si zaznamenal myšlienky.

Takže to bude na dnes všetko. Chcem sa poďakovať za prečítanie. Ak sa ti to páčilo kľudne to zdieľaj s priateľmi. Taktiež budem rád za spätnú väzbu. Buď na skupine CallmeBaco na Facebooku alebo na email p.bacigal@atlas.sk. Aj vy čitatelia ma nútite sa zlepšovať a ďakujem, že mám aj stálych čitateľov. Snáď vás bude stále viac.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s