Človek človeku vlkom

Tento článok, píšem na základe vyžiadania nášho „padreho“ v operácii. Verím, že bude spokojný.

Homo homini lupus est“. (Titus Maccius Plautus)

Je urážkou prirovnávať človeka k zvieraťu. Nie, neurážame tým človeka, ale zvieratá. Zvieratá nezabíjajú pre radosť. Vždy ide o vyšší cieľ. Získanie potravy alebo vydobitie si postavenia vo svorke. Dokonca aj pri súbojoch o postavenie, nie je cieľom zabiť jedinca. Žiadne zviera neničí našu planétu tak, ako to robíme my ľudia. Ako môžeme byť nadradeným druhom, keď zlyhávame pri ochrane miesta, kde žijeme. Čo je horšie, že ľudia, ktorí sa o to snažia sú vysmievaní. Zatiaľ smerujeme k tomu, že vytvoríme svet podobný z filmu Mad Max. O chvíľu budú boje o vodu a nie ropu.

Otázka znie: prečo si musíme navzájom ubližovať. Podkopávať si nohy a dokazovať si, kto je lepší? Každý predsa máme iné kvality. Tým pádom nikto nemôže byť nadradený. Musíme si to konečne uvedomiť!

clovek cloveku vlkom2

A bude horšie. Nie je tajomstvom, že ľudí je stále viac na svete. Musíme sa naučiť spolunažívať. Kriminalita stále narastá a vznikajú migrácie, čo spôsobuje rasové nepokoje. Začínajú zožínať úspech politické strany s nádychom rasizmu. Napadá ma len, že sme sa nepoučili z udalostí minulého storočia. Vážne nám stačia falošné sľuby strán, že zamedzia pohyb imigrantom do krajiny, aby sme im dali svoj hlas? Vraždenie na základe rozdielnosti náboženstiev je tu už od nepamäti. Modlitby kresťanov a moslimov nie sú až také rozdielne. Oboje vyzdvihujú osobnosť, ktorá je pre náboženstvo kľúčová. Treba si však uvedomiť hranicu medzi vierou a náboženským extrémizmom.

clovek cloveku vlkom

Odpáliť sa v dave ľudí so slovami „Boh je veľký“ alebo zakazovať interrupciu nemá s náboženstvom nič spoločné. Náboženstvo má podľa mňa viesť človeka k tomu, aby bol lepším. Ako môžem byť dobrým človekom ak budem odsudzovať vieru toho druhého? To už hraničí dokonca s obmedzovaním ľudských práv.

clovek cloveku vlkom4

1.Je rasistické myslieť si, že len biely môžu byť rasisti. 2.To bolo rasistické

Pokús sa správať k ostatným tak, ako by si chcel, aby sa správali oni k tebe. Možno budeš prekvapený a bude to fungovať. Skús svoje dni napĺňať pozitívnou energiou. Nepoviem ti, že to bude ľahké, ale bude to stáť za to!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s