Ale čo ja?

Pár dní som mal viac fyzickej, čo je dôvod prečo som nepísal. Dnes som mal pôvodne v pláne hrať celý deň xbox a pred večerou ísť cvičiť. Nechcel som vôbec písať. Ako sa tak hrám, stále mi po mysli behá myšlienka: „choď písať.“ Snažil som sa túto myšlienku zabíjať tak, ako hráčov v Battlefielde. Hlavne preto lebo som netušil o čom mám písať. Keď mi prišla správa od kamarátky, ktorá tiež trénuje ľudí. Popri motivácii cvičencov, jej neostáva energia motivovať samú seba k tréningu. Nebudem menovať ona už bude vedieť.

mastery_laotzu-1024x576.jpg

Mojou motiváciou je momentálne nenechať tím trpieť mojou nepripravenosťou. Ale aj tak ma viac ťahá byť lenivým. Viem, že nie som super bežec a nemám chuť sa ním stať, no musím trénovať. Vynechal som tréning s váhami a zameriavam sa miesto toho na tréning s vlastnou váhou. Dôvod je jednoduchí nenabrať zbytočné svalstvo, ktoré pri behu musím okysličovať. Večer budem trénovať len na hrazde a bradlách. Takže znova obetujem pohodlie a prispôsobím tréning súťaži.

Čo ak sa nikto nepripravuje na súťaž, no aj tak musí vyzerať dobre. Pretože to, pridáva vážnosť trénerovi. Cvičenec musí vedieť, že je v rukách človeka, ktorý vie prečo má cvičiť to, čo mu dáva tréner. Pravdaže nie je to len o tom ako tréner vyzerá, ale aj o tom, čo má v hlave. Predsa skôr budem nasledovať niekoho, kto tréningom dosiahol to, čo chcem aj ja. Takže stojíš medzi rozhodnutím ísť trénovať alebo si oddýchnuť lebo zajtra ráno znova vstávaš do ťažkého dňa. Výber je na tebe. Najhoršie je okolie plné takzvaných demotivačných vnemov. Napríklad dobrý film v televízii, ktorý by si si pozrel. Tu musí zasiahnuť myseľ. Prekusni to, že si unavený a radšej by si si oddýchol.

img_4243.jpg

Počas trénovania crossfitu sme podobný typ tréningu volali „Mental Toughness“ tréning.Jednoducho preto, lebo si posilňoval svoju myseľ. Držal si ju v hladine v, ktorej pracovala pre teba. Myseľ je sto krát silnejšia, ako telo. Preto musíš bojovať v prvom rade s mysľou a nie telom. Telo nasleduje myseľ.

V momente, keď idem behať moje telo vysiela signály k zastaveniu. Je to proste pre telo určitý typ nekomfortu. Naposledy som chcel prestať behať včera. Mali sme tréning zrýchleného presunu. Na chrbte vak so záťažou určenou desať kíl a viac vo vojenskej ústroji. Čiže o niečo väčší nekomfort, ako behať len na ľahko. Telo ma zastavovalo, prosilo ma, aby som zastavil. Vysielalo stále viac vnemov. Bolesť z oblasti holení, tlak váhy vaku na kľúčnu kosť, ktorú som mal zlomenú, pálenie v pľúcach, neskôr dokonca aj tvrdnutie stehien napumpovaných krvou. Toto všetko som potláčal a nebolo to ľahké. Mám však za sebou spomínané tréningy zamerané na myseľ. Napríklad pol maratón na vesle, kde som mal hrudný pás a sledoval neskutočný jav. Moje srdce pracovalo hodinu a dvadsaťštyri minút, stošesťdesiat úderov za minútu. Iný tréning obsahoval desaťtisíc skokov na švihadle. Tieto a mnohé iné tréningy ma utvrdili v tom, že telo nerozhoduje o tom, či zastavíš. To tvoja myseľ je šéfom.

pain-of-discipline

Preto vždy, keď ti telo chce rozkázať umlč ho! Umlč ho myšlienkou prečo to robíš. Prečo to má pre teba význam, čo robíš. „Topiaci sa aj slamky chytá.“ Chyť ten koniec lana a začni ťahať. Vytiahni svoju myseľ na úroveň, kedy bude rozhodovať nad telom. Neprestávaj ťahať, hľadaj myšlienku, dôvod prečo pokračovať. Pre niečo si snáď začal a nevzdáš sa, keď ťa myšlienka na tú vec vytiahla z gauča, do posilňovne! A to neplatí len pre cvičenie ale pre všetky životné situácie.

Priprav svoju myseľ na boj. Priprav ju na boj so sebou samým. Buduj samého seba. Skús na kúsok papiera napísať, čo chceš dokázať. Daj ten kúsok papiera napríklad na zrkadlo a vždy pri pohľade do zrkadla, budeš mať pred očami svoj cieľ. Ver sám sebe! Ak každý deň nevnesieš do dňa výzvu, ktorú musíš splniť nič sa nezmení. Budeš stále tým čím nechceš byť. Stále sa budeš nenávidieť. Postav sa strachu z nekomfortu a dosiahneš po čom túžiš!

Mental-toughness-Fearlessness.png

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s