Čo je silnejšie?

Dnes sa povenujeme téme, ktorú pozná každý jeden z nás. Otázkam, ktoré znamenajú to, že to, čo robíš má zmysel. Znamenajú, že si iný než ostatní.

V prvom rade začnem tým, čo nás učia už od školy. Začleň sa do partie. Buď ako ostatní. Táto vec sa často zamieňa za potláčanie túžby vyniknúť a radšej sa nechať unášať prúdom. Pamätám si dobu, keď som bol za rozdielny názor vysmievaný a tak som si ho nechal pre seba. Prečo je to tak? Prečo sa to deje? Chceme byť až tak obľúbený, že sa nepostavíme za svoj názor? Ak si v takej partii čo ťa nerešpektuje natoľko, aby ti dovolili vyjadriť sa, nie je to partia pre teba! Kto udáva čo je normálne a čo nie?

Vždy sú hlavne na školách ľudia, ktorý sú viac obľúbení a menej obľúbení. Vždy som chcel byť v partii ľudí, ktorí boli viac obľúbený. Znamenalo to pritakávanie tomu s čím som sa možno ani vôbec nestotožňoval. Dnes? Dnes nie, dnes si budem stáť za názorom, aj keby som tam mal stáť sám. Ľudia, ktorý majú svoj názor, sú pre mňa vzácnejší, ako ľudia, ktorý mi budú pritakávať na všetko čo poviem. To nepotrebujem už som dosť veľký na to, aby som viedol konverzáciu a vedel sa postaviť za vlastné myšlienky. Argumentácia je tiež súčasťou konverzácie a netreba sa jej báť. Neznamená to hneď hádku. Je to len vysvetlenie, podloženie tvojho tvrdenia a názoru. Pravdaže občas sa do toho vloží viac emócií a to už nie dobré. Ak sa staneš človekom svojho názoru staneš sa tiež obľúbeným. Ľudia radi nasledujú tých, ktorý sa neboja diskutovať. Je to predsa možnosť sebazdokonalenia.

Co je silnejšie

„To nie je normálne, lebo my nechceme byť normálny. Byť normálny, je to čo slabí ľudia nazývajú žitím. Ja to volám smrť.“ GREG PLITT

Normálne je ráno vstať a ísť do práce. Po práci ísť domov a sadnúť si k telke alebo za počítač. Nie je lepšie ráno vstať skôr a ísť behať alebo cvičiť? Miesto Mcdonaldu si dopriať jedlo, ktoré ocení aj tvoje telo? Ak tieto, len tieto maličkosti v živote zmeníš uvidíš zmenu. Budeš to chcieť stále vylepšovať a nakoniec bude tvoj jedálniček krásne upravený. Tvoje telo pocíti nával energie, ktorú už dlho necítilo.

Možno si už rodič. Pravdepodobne chceš ísť dobrým príkladom svojím deťom. Ako ich chceš presvedčiť, že pohyb potrebujú, aby boli zdravé ak sa nehýbeš ani ty? Nie, vek nie je výhovorka. Nemusíš trénovať podľa tréningového plánu vrcholového športovca. Stačí ak sa budeš venovať aspoň niečomu. Možno ťa to nakopne a začne baviť. Pôjdeš príkladom, ktorý možno tebe chýbal a preto si tam kde si. Taktiež môžeš športovať spolu s detmi a tráviť snimi tak viac času na, ktorý sa vyhováraš, že ho nemáš. Na toto nepotrebuješ ani talent, ani špeciálne športové schopnosti. Záleží len na tebe, koľko tu chceš byť pre svoje deti. Chceš vidieť ako rastú alebo ich vidieť pri životných úspechoch? Tak sa snaž, aby si bol zdravý.

article-10408-hero.jpg.png

Od kedy pravidelne trénujem, dávam si pozor na prídel vitamínov, som nebol vážnejšie chorý. Môj doktor, ma okrem preventívnej prehliadky celý rok nevidí. Som schopný darovať krv a pomáhať tak ostatným. Chápeš? Nie je to len o tebe, ale aj o ľuďoch okolo teba na, ktorých ti záleží.

co-je-silnejsie2.jpg

Žiť podľa noriem, ktoré určuje táto rýchla doba alebo byť šťastný a radšej nebyť „normálny“? Čo si vyberieš? Dobrý príklad toho je séria extrémne premeny. Chceš plakať a byť bezradný, pretože si to dotiahol tak ďaleko, že ti doktor oznámi, že ak nezačneš so sebou niečo robiť onedlho bude neskoro? Ja veru nie. Idem naplniť batoh záťažou a dám si 6km beh v maskáčoch a kanadách, ktorý ukončím päťdesiatkou zhybov na hrazde a päťdesiatkou kľukov. Všetko s batohom na chrbte! Pretože bolesť, ktorú budem cítiť je dočasná. Zato budem silnejší, lebo posúvam hranice svojho tela a mysle stále ďalej. Snažím sa telu dávať impulzy, ktoré potrebuje, aby vedelo, že ho nenechám len tak oddychovať. BUDE PRIPRAVENÉ NA ŤAŽKÉ DNI, KTORÉ PRÍDU, VER MI!!!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s