Je naozaj zelenší?

Depresia vo svete narastá. Prečo sa to deje? Naozaj je také ťažké žiť ŠŤASTNÝ život? Mojou odpoveďou je velikánske: NIE!

„Je susedov trávnik naozaj zelenší?“

Určite ste všetci pochopili, že trávnik je metaforou pre život. Žije môj známy/neznámy lepší život, ako ja? Žijeme v „krásnom“ svete plnom sociálnych sietí. Deň čo deň sledujeme kopu šťastných párov, ľudí alebo krásnych miest na život. Všetko, čo vidíme zamestnáva našu myseľ myslienkou: „prečo to nemôžem mať aj ja?“ Čo robím zle? Môžno všetko a možno nič.

je naozaj zelensi1.jpeg

Sám mám zakliknuté sledovanie na stránkach, ktoré mi poskytujú motiváciu. Mňa nedemotivuje to, že vidím šťastných ľudí vo chvíli, keď sa necítim šťastný. Ja mám život, ktorý si vytváram sám. Ale nebudem klamať nie vždy je to ľahké, ale nevzdávam sa. Vzdať sa je najľahšia možnosť. Osobne ma motivujú, všetky tie obrázky. Pretože nepozerám, či je niekto šťastnejší, ale nasávam motiváciu ako ho zlepšiť. Tajomstvo, ktoré sa za tým ukrýva je jediné…

NIKTO, nie je šťastný po celý čas svojho života. Nemáš zlý život, ale len deň alebo hodinu. To neznamená, že je celý tvoj život zlý. Nemýl si pojmi s dojmami. Málo kto, zavesí na internet obrázok chvíle, keď nie je šťastný. Napríklad spomínané páry. Sladké obrázky veľmi milujúcich sa dvoch osôb. Nevidel som niekoho dať obrázok hádky alebo inej ťažkej chvíle vo vzťahu. Tým usudzujeme, aký musia byť spolu šťastný a prečo sa ja, toľko hádam s partnerom? (Nie ja) Prečo chceme byť taký dokonalý v očiach iných? Klameme len samých seba. Miesto riešenia problémov sa tvárime, že sa nás netýkajú.

Aký máš ráno rituál? Vstaneš, umyješ sa a pri raňajkách zapneš sociálnu a sieť sleduješ iných „šťastie“. Môj rituál? Vstanem, zapnem si hudbu na mobile, umyjem sa, upravím postel a vydám sa do dňa. Nezamestnám myseľ hneď ráno rozptýlením, ktoré nepotrebuje. (Článoček o nastavení si rannej rutiny – Admirál William McRaven )

je naozaj zelensi

Obrázok: Krásna scenéria na Havaji, Fidži alebo hoci aj vo vesmíre. Domček na pláži ďaleko od ruchu veľkomesta. Pár držiaci sa za ruky. Proste dokonalosť a čo urobíš ty? Zrýchli sa ti tep. Zhorší nálada a hneď máš o deň postarané. Celý deň nadávaš na prácu alebo na celý svoj život. Tu ma napadá otázka. Už sa niečo zmenilo, keď si takto začal deň? Na ďalší deň si sa zobudil na tom mieste, ktoré si videl včera na tej fotke? Ak áno, gratulujem a chcem ťa spoznať. Pravdepodobne nie.

Zmeň svoj postoj k životu. Vedieš sám seba a možno aj rodinu do záhuby. Chceš vychovať silného jedinca, ktorý bude mať príklad podľa, ktorého bude podnikať svoje kroky v živote alebo len zombíka? Živého, mŕtveho, ktorý sa len prejde od kolísky do hrobu? Je to na tebe. Vždy bolo!

Ako povedal Will Smith, mimochodom jeden z ľudí od, ktorých si beriem motiváciu. (nejedná sa o citáciu.) Každý deň by si mal ísť behať a aspoň hodinu čítať. Ide o to, že musíš držať oba aspekty svojho ja, stále aktívne. Po fyzickej stránke, ale aj psychickej. Rozvíjať svoju osobnosť oboma smermi.

je naozaj zelensi2.jpeg

Ja sa snažím mať pohyb, každý deň. Moja práca mi v tom pomáha. Priznám sa nečítam, ale počúvam rečníkov na youtube. Dá sa pri tom dobre relaxovať a naberať motiváciu alebo sa naučiť niečo nové. Začal som „vykopávať“ dvere, miesto „klopania“ na ne. Je to pravda funguje to! Snažím sa byť natoľko dobrý, že ma nemôžu ignorovať. Nie, nič tu nesmrdí. Nechválim sa! Hovorím ti ako to je. VYKOPNI DVERE, USMEJ SA A PREDSTAV SA! V tomto svete je veľa veľkých rýb a veľa ľudí chce byť žralokom. Buď úplne iným druhom zvieraťa, aby ťa nemohli napodobniť! Všetci sme kopa hliny, no zároveň musíme byť aj sochárom, ktorý z tej hliny urobí majstrovské dielo. Ja ti verím! Máš na to!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s