MFT 28

Blíži sa koniec prípravy na súťaž. Military Skills, je súťaž, ktorá má za úlohu preveriť jednotlivé tímy. Dostaneme na frak po stránke fyzickej, psychickej a vedomostnej. Bude to deň plný „zábavy“. Pretože nechcem ostať na mieste, vytvoril som myšlienku. Respektíve projekt, do ktorého sa pustím.

Ako hovorí názov blogu, pôjde o tréningový program MFT 28. Navrhol ho Greg Plitt a ide o štyri týždne tvrdého tréningu. Šesť dní tréningových a jeden oddychový. Kvôli úlohám, ktoré musím plniť, nemôžem odcvičiť úplne celý program. Vysvetlím…

MFT281

Každý deň, by si mal odcvičiť ráno/doobeda tzv. MASS tréning. Ide o časť tréningu, kde cvičíš s menším počtom opakovaní (6-8-10-12) Nie všetky v zátvorke sú malé, ja viem čakaj! Večer/poobede, je tréning s počtom opakovaní okolo 25 a viac a plus tréning brušných svalov. Taký časový luxus, si ja nemôžem dovoliť a preto vynechám večernú časť, ale brucho pravdaže odtrénujem.

Takže plán je nasledovný… V nedeľu sa odfotím, aby som mal na porovnanie fotky a v pondelok to odpálim. Taktiež plánujem zaznamenávať stravu a doplnky, ktoré budem prijímať počas tej doby. Nebudem však rozpisovať, koľko kalórií obsahuje moje jedlo. Pravdepodobne si založím zošit, do ktorého si budem všetko zapisovať a potom prepisovať do blogu.

mft282

Ďalšia vec… Mám dve cesty ako riešiť zápisník na blogu. Písať ich, ako denný blog alebo im založím nový odstavec. Musím ešte všetko premyslieť, ale skôr sa prikláňam k tomu odstavcu.

Čo týmto sledujem? Jednoducho, to už dlho chcem skúsiť, ale nedočkal som sa správnej chvíle a dostatku voľného času. Pretože, to jednoducho nikdy nepríde. Nikdy nebude ten správny čas. Po dlhších úvahách som sa rozhodol, že to dám aj bez večerných tréningových jednotiek. Určite majú svoju podstatu, ale hlavne zavážia pri ľuďoch, ktorý chcú zároveň zhodiť aj nejaké to kilečko naviac. U mňa je cieľ jasný. Uctiť si Gregovu pamiatku a otestovať samého seba, či som schopný, takto dopodrobna viesť záznamy o tréningu. Pravdaže schopný som, ale musím na to mať aj motiváciu a to bude miestami problém. Skĺbiť robotu s tréningom plus sa venovať aj záznamom a písaniu blogu. Budú to rušné dni, ktoré budú stáť za to.

MFT283

Plán by bol a už len dotiahnuť pred súťažné prípravy. Neteším sa na to, ale nikdy som sa netešil na súťaže. Možno to je len ten stres, ale určite sa mi uľaví, keď sa odštartuje ráno beh a rozbehne sa kolotoč disciplín. Mám ešte niekoľko dní, aby som dotiahol vedomostnú časť. Treba zamakať teraz a potom to pôjde oveľa ľahšie. V niektorom z predošlých blogov som napísal, že prestávam cvičiť s váhami a zameriam sa na vlastnú váhu. Podarilo sa mi dosiahnuť, „ľahšieho“ pocitu pri behaní. Myslím tým, že sa mi ľahšie behá, ale stále sa mi nepáči súťažné behanie.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa / Zmeniť )

Connecting to %s