Zas bližšie

Nemusím tam byť teraz, ale som bližšie, ako som bol včera.“

Čo ti povedal ten citát, keď si si ho prečítal/la? Je to jediný čas, kedy sa môžeš pozrieť do minulosti. A to, z teba spraví znova o niečo silnejšieho človeka. Prečo? Jednoducho preto, že zistíš ako ďaleko si sa dostal. Vpred alebo vzad.

Tak či onak, už nie si človek, ktorý začal. Ak sa ti darí, nakopne ťa to a budeš mať novú motiváciu. Možno zistíš, že si na tom horšie, ako keď si začal. Druhý prípad je len zlyhanie, o ktorom vieme, že je pre rozvoj kľúčové. V oboch prípadoch, máš nové skúsenosti a môžeš pokračovať ďalej.

Nie, nemusíš tam byť, aby si mal dobrý pocit z toho, čo robíš. Cieľ je dôležitý, drží nás sústredených na neustálu prácu a rozvoj, ale nezameraj sa primárne naňho. Je tu cesta, ktorá je omnoho dôležitejšia. Musíš si užívať, každú jednu chvíľku dosahovania cieľu. Zistíš o sebe oveľa viac na ceste k nemu, ako v cieli.

zas blizsie2

Nezabudni premýšľať. Zober si to, ako skok do diaľky. Dajme tomu, že máš za úlohu skočiť 50m. Takže skúšaš a skúšaš, no stále nič. Začínaš si myslieť, že je to nemožné. Popravde, nepoznám nikoho, kto to dokáže. A čo spravíš ty? Vzdáš to, lebo to ešte nikto nedokázal? Až prídeš jedného dňa a uvidíš niekoho na druhom konci. Ako to len dokázal? Vytrval, nevzdával sa, porozmýšľal a nakoniec to dal. Rozdelil 50m na menšie skoky. Tým sa vyhol sklamaniu, že niečo nedokázal hneď na prvý pokus. Mal si skočiť, od čiary k čiare, ale nikto nepovedal na jeden krát. Obmedzil si svoju myseľ na to, čo ti bolo povedané. Nikto ti však nepovedal pravidlá hry. Žiadne predsa nie sú.

Pochopiteľne 50m je ten cieľ, ktorý chceš. Máš dokonca to šťastie, že vidíš niekoho, kto je tam , kde chceš byť ty. Koľko krát, si si pýtal od niekoho radu? Nikde nie je napísané, že ti ju musí dať, ale ani, že ju musíš prijať. Ak si sa spýtal, tak si ju vypočuj a zváž to. Reálne porozmýšľaj nad tým, čo ti dotyčný povedal. Je predsa tam, kde chceš byť ty!

Najlepšie na cieľoch je to, že ja mám niečo, čo chceš, ale pre mňa to nemusí byť primárny cieľ. Alebo som sa neuspokojil s dosiahnutím a stanovil si ďalší. Ide o to, že pri dosahovaní cieľov, stretneme mnoho ľudí, ktorý budú mať podobnú cestu a v niektorom bode sa cesty stretnú. Možno nájdeš nového priateľa a po čase sa začnú cesty rozchádzať. A takto to reálne funguje. Veľmi jednoduchý príklad – škola. Všetci v triede majú jeden spoločný cieľ. Urobiť napríklad maturity, ale každý nemusí chcieť samé jednotky. A už vôbec nie, ísť po strednej na rovnakú vysokú školu. Dokonalý príklad spojenia ciest a následného rozdelenia. Je v tom všetko, vzájomná pomoc počas štúdia aj nadobudnutie „nerozlučného“ priateľstva. Celý náš život, je vo svojej podstate učenie.

Tým, že si začal si sa pohol z miesta, kde si bol. Takže si určite ďalej, ako si bol na začiatku. Neprestávaj!

zas blizsie0

„Cesta dlhá tisíce míľ sa začína prvým krokom.“ – Lao-C´

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s