Zvoľ ticho

„Ticho nie je prázdne, je plné odpovedí.“

zvol ticho1

Na svete je mnoho ľudí. Jasné nič nové som nepovedal. Dá sa ich rozdeliť na dve skupiny. Tí, ktorí rozprávajú aj zo spánku a tí, ktorí počúvajú a premýšľajú.

Osobne sa držím toho, že ak to, čo chceš povedať nie je lepšie, ako ticho, tak nič nehovor. Načo kaziť takú krásnu chvíľu zbytočnými rečami. Často ma ľudia vidia ticho sedieť v spoločnosti. Niekoľko sa ma spýtalo, či som smutný. Pravdaže som nebol, ale zvolil som ticho. Taktiež mávam chvíle, keď rozprávam iba ak je otázka položená priamo mne.

„Keď hovoríš tak opakuješ to, čo vieš. Keď ale počúvaš, môžeš sa naučiť niečo nové.“ – Dalajláma

zvol ticho2.jpg

Platí to hlavne pri spoznávaní ľudí. Každý jeden ti povie viac, ako by chcel, ale musíš ho počúvať. Stačí niekoľko minút a vieš odhadnúť človeka. Pravdaže na to, musíš vedieť to, čo si všímať pri rozhovore. Nie je dôležitý obsah rozhovoru, ale štýl akým hovorí a reč tela. Často je vidieť výkriky smútku aj v smiechu. Na to, musíš poznať človeka a vnímať jeho pravé emócie. Potom budeš vidieť bolesť aj v smiechu. Horšie je spozorovať to, pri človeku na, ktorom ti záleží.

Mne sa najviac páči, keď sa chce niekto hádať a ty mu odpovieš tichom. Je to ten najsilnejší argument. Ako budeš argumentovať ticho? To sa nedá. Osobne mám ticho aj v znamení. Vodnári často volia ticho ako odpoveď na ublíženie alebo snahu o hádku. Pravdaže viem aj kričať, hlavne volím krik pred násilím. Aj keď slová môžu ublížiť, ticho zabíja.

zvol ticho3

Ticho sa dá brať, ako oheň. Je dobrý sluha, keď chceš nájsť odpovede. Avšak, musíš byť ochotný stráviť čas osamote. V ruchu nenájdeš odpovede! Je nebezpečný pán, veľmi nebezpečný. Ako som písal vyššie, ticho dokáže zabiť. Neviem či fyzicky, ale treba ho dávkovať opatrne. Ide o to, či ti záleží na človeku, ktorému ho venuješ. Dokáže zanechať smrteľné rany na citoch. Lásku, môže pochovať a priateľstvo roztrhá na kúsky. Naučme sa odpúšťať. Neodpustiť je, ako spáliť most, ktorý raz budeš potrebovať. Vždy treba poznať hranice a neodpúšťať stále a všetko.

Príklad: Napísal som tréning kolegovi a s ním šiel aj druhý. Bol to tréning nôh. Súčasťou boli výpady s vlastnou váhou a výpady na multipresse. Poslal som video, aby príkladne videl ako to má robiť (to som ešte nevedel, že pôjdu dvaja a hlavne, že druhý bude začiatočník). Na videu boli výpady na multipresse robené, ako preskakované. Sám som sa neodvážil robiť ich v skoku, keď som to cvičil. Multipress – činka fixovaná v klietke. Z toho vyplýva, že telo sa prispôsobuje činke a nie činka telu. Preto môže byť skákanie nebezpečné. Keď som videl začiatočníka, ako skáče s úplne zlou technikou, snažil som sa ho stopnúť. „STOJ“ niekoľko krát som naňho zakričal. Neviem prečo začal skákať ešte rýchlejšie a z horšou technikou. Keď konečne zastavil, tak ešte on, bol urazený, že som sa mu snažil zachrániť kolená. Vtedy som len mávol rukou a odišiel cvičiť svoje.

zvol-ticho4.jpg

Poučenie: Je jedno, čo povieme. Ľudia budú chápať len to, čo chcú. Preto ak sa niekto ani nesnaží ťa vypočuť, tak ostaň ticho a odíď ak sa dá. Je zbytočné sa ďalej snažiť tam, kde nie je pomoci. Alebo lepšie tam, kde nechce niekto, aby si mu pomohol.

Ticho lieči. Ticho nie je prázdne, ale je v ňom viac odpovedí, ako si myslíme!

25564714_1948909325123768_1965001391_n.jpg

Niečo z Cypru na pobavenie a hlavne na vyžiadanie kolegu: Boli sme nakupovať potraviny na vianočnú kapustnicu a Metre sme videli zábavnú vec. Predávajú cibuľu, ktorá je ošúpaná. Viac ako na pobavenie, to je na zaplakanie. Cibuľa sa ošúpaná pokazí skôr a tak to je mrhanie potravinami. Takže až sem dospela lenivosť dnešnej doby.

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s