Pomocné ruky diabla

Znova, po dlhšej dobe sa to stalo! Bol som konfrontovaný, že som na steroidoch. Išlo o srandu, s nádychom výčitky, prečo som taký dobrý. Pravdaže, ma potešila táto vec, pretože som ich !nikdy! nebral. Bolo to, krásne pohľadenie ega.

pomocne1.jpg

Steroidy – sú látky, ktoré majú pomôcť, rýchlemu zlepšeniu v tréningových cieľoch. Anabolické steroidyandrogénne látky, ktoré si telo vytvára prirodzene. Sú určené hlavne na liečbu! Umelým doplňovaním si športovci pomáhajú už dlho. Oproti kladom, máme mnoho opačných vplyvov na telo, ktoré sa môžu objaviť v neskoršom veku. Kulturisti umierajú na zlyhanie pečene, infarkty a mnoho iných ochorení. Pri tom, kulturisti ich berú, pod dohľadom lekárov a špecialistov. Napríklad nedávno, umrel gigant Rich Piana. Veľká ikona, doplnkov výživy PVL Mutant a neskor 5% nutrition. Osobne, som sa s ním stretol na expe v Kolíne. Vystál som rad, aby som sa s ním odfotil. Bol naozaj veľký, ale celý rozhovor prebiehal v sede. Sedeli sme a on funel, akoby dobehol päť kilometrov, rýchlim tempom. Vážne je toto to, čo chceš? Dobre beriem, že možno pomohol motivovať ľudí k tomu, aby tvrdo trénovali, ale nech mi nikto nehovorí, že sa ho neskúšali aj napodobňovať. Ľudia, dobre si vyberajte tých, ktorých budete nasledovať!

IMG_0930

Späť k mojej udalosti. Napísal mi to človek, ktorý skoro denne chodí do fastfoodu. Mladý chalan, ktorého keď vidím v posilňovni, ak ho vidím, tak toho viac nahovorí. Nikdy som ho nevidel ostať dlhšie a drieť, keď všetci ostatní odišli. Nikdy som nezažil, že by také niečo povedal človek, ktorý maká toľko, čo ja alebo tvrdšie.

Ja nepotrebujem, aby to bolo ľahké. Stačí, ak to bude možné.“

Prečo si vyberáme ľahšiu cestu, ako sa dostať do cieľa? Ak začneš cvičiť, nikdy nebudeš spokojný so svojou postavou! Tobôž nie, ak si vezmeš steroidy. Po čase sa ich účinok spomalí, vytratí. Po nejakej dobe, začneš s užívaním znova, pretože ťa nebudú uspokojovať výsledky, ktoré dosahuješ. A už si v kolotoči, ktorý zastaví len zranenie alebo zistíš škody na orgánoch. Vedú sa fámy, že steroidy sú návykové. Skôr, ako o fyzický návyk, ide o psychický. Priam cítiš, ako ti telom prúdia a vieš, že tvoj tréning bude stáť za to. Tréning, bude stáť za to, aj keby si si ich nezobral! Je mnoho prípadov, kedy boli ľudia klamaný, že berú steroidy a pri tom, to boli len „placebo“. Najskôr vitamíny. Ale výkony ľudí sa zlepšovali. Makali tvrdo, pretože si mysleli, že nimi prúdia látky, ktoré ich určite posunú. Priam cítili, ako nimi prúdia, ale maximálne sa im utužil imunitný systém z vitamínov.

pomoce2

Týmto chcem povedať, aby si nechcel byť za týždeň tam, kde je človek, ktorý tvrdo pracuje niekoľko rokov. Osobne to, čo mám budujem deväť, krásnych rokov. Nebolo to ľahké, ale stojí to za to. Mal som obdobia, kedy som makal viac, a kedy menej. To proste príde a cítiš, že telo potrebuje oddych. Taktiež som súťažil, napríklad v pretláčaní, crossfite alebo rugby (aspoň chvíľku). Najväčšie zistenie bolo, že ma najviac baví, prekonávať seba. Nebaví ma tréning, ktorý je silený, lebo musím kvôli súťaži. Teraz, trénujem pre seba a to ma napĺňa najviac. Môžem si dať pauzu, kedy chcem a aj tak trénujem tvrdo, akoby som trénoval na súťaž. Trénujem pre život!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s