Poklad

Dnes, nadviažem na staršiu tému, ale stále aktuálnu. Písal som o tom, v článku NASÁVAJ.

„Učenie je poklad, ktorý bude majiteľa všade nasledovať.“ -Čínske príslovie-

poklad1

Stále odporúčam, vzdelávaj sa! Nemyslím tým, memorovať ako stroj, ale získavať hodnotné informácie. Možno si si stanovil predsavzatie, ale nevieš, ako naplniť svoj cieľ. Som si na sto percent istý, že ho nedosiahneš, ak ostaneš človekom, ktorý si predsavzatie dal.

Je dobré mať nápad alebo cieľ, ale musíš podstupovať kroky, k jeho naplneniu. Prenesme si to na posilňovanie. Bez akéhokoľvek naštudovania, ako vykonať cvik alebo správneho stravovania, je možné, že zlyháš. Keď som začal cvičiť, mojou inšpiráciou a vedomosťami, bol časopis M and F. Postupne som sa vďaka tomu, stal človekom, ktorý začal dosahovať ciele. Pridával som knihy o posilňovaní a stále pridávam. Ako povedal Leonardo da Vinci, „Učenie nikdy nevyčerpá tvoju myseľ“. To je fakt! Ak sa učíš o tom, čo ťa zaujíma, vždy ťa to bude baviť.

Dovoľ sám sebe, byť začiatočníkom. Môže sa to zdať smiešne, ale nikto nebol hneď, topka vo svojej oblasti. Ja som tiež začal z nuly, ale vedel som, že tam nechcem ostať. Účel študovania je, nahradiť prázdnu myseľ, za otvorenú. Objavuj stále nové veci! Všetko ti môže pomôcť k úspechu, ak tomu dáš šancu.

poklad2

A preto je to, podklad. Môžeš stratiť majetok, peniaze alebo úplne všetko, ale vedomosti nie! Dokonca pridávajú na tvojej hodnote. Všetko, čo sa naučíš, môžeš v určitom bode života využiť. Zakaždým otvoríš truhlicu a ľaľa ho! Bude tam presne to, čo potrebuješ, aby si sa posunul ďalej.

Posledným bod, ale nie zanedbateľný. Uč sa sám o sebe. Neustále si pokladaj otázky. Kam smeruješ a podobne. O tom mám úsmevnú historku, ako sme sedeli v kuchyni, keď sme boli menší. Otec sa mňa, brata a bratranca spýtal, čo by sme chceli robiť, keď budeme veľkí. Pravdaže, vtedy sme nad takými otázkami ešte nerozmýšľali. Predsa naše odpovede boli, chceme byť smetiari. Veľmi sa nám tam nechcelo sedieť a tak, sme si robili srandu. Nie, ani jeden z nás, nie je smetiar. 😀 Chcel som tým povedať, že nevadí, ak nevieš kam smeruješ, ale neprestávaj hľadať odpovede!

Reklamy

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google+ photo

Na komentovanie používate váš Google+ účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

w

Connecting to %s